KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16336194
*
nr 1633 6194
Pelle Thommessen
(1912-1979), Norge
Oljemålning, Mor och barn. Signerad. Olja på duk, 78x77 cm, yttermått inklusive ram: 92x91 cm
Ellen Helle (Pelle) Thommessen, norsk målare född i Oslo 1912, död 1979 i Tjøme.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2024
kl 18:27:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/7 18:29:40
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Pelle Thommessen
Ellen Helle (Pelle) Thommessen, norsk målare född i Oslo 1912, död 1979 i Tjøme.
Läs mer om Pelle Thommessen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk kvinna kvinnor mor och barn norden nordeuropa norge norsk olja oljemålning pelle thommessen skandinavien skandinavisk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Pelle Thommessen
Ellen Helle (Pelle) Thommessen, norsk målare född i Oslo 1912, död 1979 i Tjøme.
Läs mer om Pelle Thommessen
nr 1633 6194
Pelle Thommessen
(1912-1979), Norge
Oljemålning, Mor och barn. Signerad. Olja på duk, 78x77 cm, yttermått inklusive ram: 92x91 cm
Ellen Helle (Pelle) Thommessen, norsk målare född i Oslo 1912, död 1979 i Tjøme.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/7 18:29:40 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Pelle Thommessen
Ellen Helle (Pelle) Thommessen, norsk mÃ¥lare född i Oslo 1912, död 1979 i Tjøme.Läs mer om Pelle Thommessen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk kvinna kvinnor mor och barn norden nordeuropa norge norsk olja oljemålning pelle thommessen skandinavien skandinavisk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



